Kö­zös­sé­gi élet a Ha­gyo­má­nyok Há­zá­ban

A Hagyományok Háza Baráti Köre egyesület küldetése, hogy a Kárpát-medence néphagyománya minél szélesebb körben ismertté és szerethetővé váljon, így megmaradjon a következő generációk számára is.

Az egyesület szakmai és baráti programokat szervez, klubestjein előadásokat, filmvetítéseket, könyvbemutatókat tart, rendszeres tánctanítás várja az érdeklődőket, melyet Lőrincz Beáta és Varga Zoltán szakmai segítségével a Cédrus Táncegyüttes ifjú táncosai vezetnek, és kezdőknek, haladóknak egyaránt szeretnénk lehetőséget biztosítani a néptánccal való megismerkedésre. 

Mindazok számára, akik látni szeretnék belülről, hogyan működik a Hagyományok Háza, hogyan kapcsolódik össze a népi kultúra és a társadalmi felelősségvállalás, a programszervezés és a közönségkapcsolatok, vagy szívesen nézne előadásokat, szeretettel ajánljuk a Hagyományok Háza önkéntes csapatát!

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Át­ad­ták az idei Kis­jan­kó Bo­ri-dí­ja­kat

A 2025-ben immár 31. alkalommal megrendezett Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázatra idén rekordszámú pályamű érkezett, 102 alkotó 409 munkája. A népi kézművesség egyik legrangosabb szakmai eseményének számító megmérettetés kiemelkedő színvonalon zajlott. A legkiválóbb pályaművek alkotói különböző kategóriákban – köztük Hagyományos Mesterremek és Modern Míves Termék – részesültek elismerésben.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!