Oktatás
NÉPZENE
Fotó: Dusa Gábor
Tamburás workshop
Tamburás workshopjainkra szeretettel várjuk azokat a – tamburacsalád valamelyik tagján már játszani tudó – jelentkezőket, akik játéktechnikájukat fejleszteni, repertoárjukat bővíteni szeretnék. A 3 x 60 perces gyakorlati foglalkozásokon minden alkalommal más-más zenekartól tanulhatnak, velük zenélhetnek együtt, és különböző vidékek népzenei hagyatékával ismerkedhetnek a résztvevők.
A workshop alkalmai: 2019. március 9., március 10., április 13.
Magyar népi ének tanfolyam
A hiteles népdaléneklés tanulása és tanításának módszertana
60 órás akkreditált továbbképzés
Az akkreditált 60 órás képzés a magyar népdal stílusos énekléséhez szükséges hangképzési, előadásmódbeli és tájegységi ismeretek, illetve jártasságok megalapozását, megszilárdítását, továbbá a résztvevőknek ezek elméleti és gyakorlati módszertani megalapozottságú továbbadására való felkészítését tűzi ki célul. Navratil Andrea – a képzés szakmai felelőse - mellett további elismert szakemberektől tanulhatnak a jelentkezők. Emellett lehetőséget kívánunk adni olyan fiatal kollégáiknak is, akik kifejezetten egy-egy terület énekes kultúrájával foglalkoznak.
Jelentkezési határidő: 2018. szeptember 2.
Tanfolyamkezdés: 2018. október 6.
Tanfolyami díj: 60 000 Ft (ebből 5 000 Ft a vizsgadíj)
Magyar népi ének haladó tanfolyam
A tanfolyam betelt, több jelentkezést egyelőre nem áll módunkban fogadni.
A 30 órás akkreditált pedagógus továbbképzésre a Magyar népi ének tanfolyamunkat már elvégzett pedagógusok, illetve szakirányú (népzenei) végzettséggel rendelkező pedagógusok jelentkezését várjuk. A képzés célja, a résztvevők korábban megszerzett ismereteinek mélyítése, kiegészítése, tudásának és repertoárjának bővítése. A tanfolyamot elvégzők megismerhetik a magyar népdal stílusrétegeit, a szomszéd- és rokonnépekkel mutatott hasonlóságait és összefüggéseit; hagyományőrző mesterek zenei hagyatékán keresztül elsajátíthatják annak táji jellegzetességeit, stíluselemeit illetve az archív felvételekről való tanulási metódusokat, az ezek elemző feldolgozásához szükséges technikát.
Oktatók: Bárdosi Ildikó, Fábián Éva, Navratil Andrea, Nyitrai Mariann, Agócs Gergely
Jelentkezési határidő: 2019. április 1.
Kezdő citerakurzus pedagógusoknak
Tízalkalmas kurzusunkat óvodapedagógusoknak és pedagógusoknak ajánljuk, akik munkájuk során alkalmazni és kamatoztatni tudják az itt megszerzett hangszeres tudásukat.
A képzés repertoárja az óvodai zenei nevelés anyagához illeszkedik, illetve azt bővíti és kiegészíti. A gyakorlati foglalkozások kiscsoportos formában (max. 15 fő), játékosan, jó hangulatban telnek. A kurzus a legelső lépésektől mutatja be a citerajáték mikéntjét, így hangszeres előképzettséget nem igényel.
Hangszerbérlési lehetőséget korlátozott számban tudunk biztosítani.
A képzés időpontja: 2019. március 28. és 2019. május 30. között csütörtökönként, 17:00 és 20:00 között
Oktatók: Berta Alexandra, Nauner-Agárdi Éva
Jelentkezési határidő: 2019. február 22.
Népi ének továbbképzés
Két napos továbbképzésünkre várjuk azok jelentkezését, akik már elvégezték Népi ének tanfolyamunkat és tovább bővítenék ismereteiket, illetve akik aktívan foglalkoznak népi énekléssel és az adott témában mélyítenék tudásukat. A tematika a hangszeres kíséretre fókuszál, így a népdaltanulás mellett a hangszeres kísérettel történő éneklésben való tapasztalatszerzésre ad lehetőséget.
Oktatóink: Fábián Éva, Navratil Andrea, Nyitrai Mariann, Agócs Gergely
Magyar népdal – mesterkurzus
Hiteles népdaléneklés haladóknak
60 órás akkreditált továbbképzés
Képzésünket ajánljuk a népdaléneklés színpadi előadásában vagy tanításában jártasságot és tapasztalatot szerzett érdeklődőknek. Képzésünkkel bővebb és komplexebb tudás megszerzésére adunk lehetőséget. A magyar népzenei dialektusterületek énekes hagyományainak mélyre ható megismerésén túl a tanfolyam tematikájának része egy-egy kiemelkedő adatközlő éneklési stílusának, dallamformálásának és a magyar népdalok díszítésének beható vizsgálata.
„Ide jöttünk muzsikálni...”
20 évvel az Utolsó Óra után
Erdélyi népzenei mesterkurzus
További információ
Népművészeti Módszertani Műhely
Oktatási és Közművelődési Osztály
Berta Alexandra
berta.alexandra@hagyomanyokhaza.hu
+36 70 933 5270
(+36 1) 225 6018
- A Hagyományok Házáról
- Magyar Állami Népi Együttes
- Folklórdokumentációs Könyvtár
- Népművészeti Módszertani Műhely
- Páva minősítő
- Fölszállott a páva
- Muzsikáló Magyarország
- Virtuális Hagyományok Háza
- Média Műhely
- Hagyományok Háza Hálózat
- Nemzetközi kapcsolatok
- Otthonról haza