
Otthonról haza program
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma EU Fejlesztések Végrehajtásáért Felelős Helyettes Államtitkárság, az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program keretén belül közzétette az EFOP-1.12.1-17 „Tematikus együttműködés erősítése az ifjúságügy, egészségügy, közösségfejlesztés és társadalmi felzárkózás terén a Kárpát-medence szomszédos országaival” tárgyú felhívást.
A Hagyományok Háza, a Népművészeti Egyesületek Szövetsége és a Nemzeti Művelődési Intézet Nonprofit Közhasznú Korlátolt Felelősségű Társaság által létrehozott konzorcium 2017. augusztus 10-én 1.12.1-17-2017-00022 azonosító számon regisztrált. „Hálózatépítés az élő néphagyományért – közösségfejlesztés és tudásbővítés megvalósítása a civil társadalom bevonásával a határon átnyúló kulturális kapcsolatok erősítésén keresztül” címmel nyújtottunk be támogatási kérelmet, amelyet a Támogató 2017. november 7-én kelt támogatói döntése értelmében 660 000 000 Ft támogatásban részesített, mely a támogatás mértékének 100%-a.
A projekt célja a határ menti és a Kárpát-medencei térség fejlesztése, a társadalmi egyenlőtlenségek felszámolása, a gazdasági egyenlőtlenség felszámolása, a gazdasági problémák enyhítése, Magyarország és a Kárpát-medence szomszédos országai közötti együttműködés erősítése.
Kiemelten fontosak a szomszédos országok szervezeteivel, szakembereivel való együttműködések, szakmai közreműködések. A hagyományőrzésnek, kultúraközvetítésnek felzárkóztató, helyben megtartó, identitásformáló és közösségteremtő szerepe van, ami által a projekt hozzájárul a határ menti térség fejlesztéséhez, a társadalmi egyenlőtlenségek felszámolásához.
A projektidőszak kezdete: 2018.01.01
A projektidőszak vége: 2020.12.31.
Időtartam: 36 hónap
Támogatási szerződés aláírásának dátuma: 2018.01.12.
Események
|
2019. február 23. szombat, 10:00 – 2019. február 24. vasárnap
Nyírségi népzenei mesterkurzus
Pécs
|
Pécsi Kulturális Központ
7633 Pécs, Dr. Veress Endre. u. 6.
|
Hírek
A Kárpát-medencében napjainkban az egyre szélesebb rétegeket elérő népzeneoktatásnak köszönhetően gombamód szaporodnak a fiatal zenészekből álló népzenei formációk, zenekarok. A diákok iskolai keretek között kevés lehetőséget kapnak arra, hogy találkozzanak tapasztalt kollégákkal, és közvetlenül tanulhassanak az adott kistáj népzenéjét alaposan kutató népzenészektől. Tematikus népzenei workshop-sorozatunk idei első alkalmán, február 23-án Pécsen találkozhatnak a fiatal zenészek, hogy nyírségi éneket és muzsikát tanuljanak. Várunk szeretettel minden zenészt és énekest!
Tovább »