Kri­ti­kai gon­dol­ko­dás és sto­ry­tel­l­ing

Újrarajzolt terek és paradigmaváltás a Magyar Népi Iparművészti Múzeumban

 

A Magyar Népi Iparművészeti Múzeum 2022-ben új helyszínre költözött. A költözés számos változást hozott a múzeum életében. A szekcióban az elmúlt 2 év történéseit mutatjuk be, olyan kérdések menetén, mint:

a) hogyan tudott a múzeum egy másfél év alatt eljutni a majdnem megszűnéstől egy magasabb múzeumi besorolásig és a költözés után hogyan tudta újragondolni tereit?

b) hogyan tudja a múzeumi csapat az ICOM 2022-ben kiadott új múzeumi definíciójának értelmezése mentén optimalizálni tevékenységét és új kiállítási koncepcióit megalkotni, ahol a fókusz a történetmesélésen van?

c) a Hagyományok Háza missziójához kapcsolódva hogyan tud jelenleg a múzeum a nyilvánosság számára nyitott, hozzáférhető és befogadó, sokszínű és a fenntartható lenni?

Tud-e etikusan, szakszerűen és a közösségek részvételével működni és kommunikálni, tud-e reflektíven gondolkodni és átadni a megszerzett tudást?

A szekcióban az interaktivitás és az inklúzió nagy szerepet kap. Kérjük, hogy a résztevőknél legyen mobiltelefon.

 

Célcsoport

A téma iránt érdeklődő szakemberek és a hálózati és múzeumi partnerek, tanárok

 

Szekcióvezető 

Czingel Szilvia

Szár­nya­ló ze­nei öt­le­tek

Május 2-án ismét izgalmas zenei kísérletnek lehetünk szem- és fültanúi, a Hagyományok Háza Népzenei inkubátor programjában, ezúttal ugyanis három tehetséges és kreatív népzenész öltöztet új köntösbe egy közismert magyar népmesét, A szorgalmas és a rest leány történetét. A Cinka triót Paár Julcsi mentorálja.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!